Átmeneti tárolás
Az átmeneti tárolás kifejezés a veszélyes hulladék meghatározott ideig tartó, a környezetkárosodást megakadályozó elhelyezése arra az időszakra, ameddig az ártalmatlanítást vagy hulladékhasznosítást végrehajtó helyre megtörténik az elszállítás.
Biogáz-előállítás
A biogáz-előállítás folyamata egy rothasztásos eljárás, melyet savtermelő és metántermelő baktériumcsoporttal végeznek el. Anaerob (oxigénszegény vagy oxigénmentes) biológiai hulladékkezelési eljárás, melynek célterméke a biogáz.
Biomassza
A biomassza biológiai eredetű szerves anyag, melynek tömegét egy adott időszakban a szárazföldön és a vízben élő, valamint a nemrég elhalt növények, állatok, mikroorganizmusok testtömege és hulladékai alkotják. Ide sorolhatók a települések szerves hulladékai is, továbbá a szerves anyagot feldolgozó iparágak termékei és hulladékai.
Depónia
A depónia törvényileg szabályozott, rendezett, szigetelt hulladéklerakó, mely a közegészségügyi és környezetvédelmi követelményeknek egyaránt eleget tesz.
Detergensek
A detergensek elnevezés a felületaktív, szintetikus úton előállított mosószerek gyűjtőneve. Szennyezik az élővizeket és a talajvizet, íz- és szaghatást, valamint habzást okoznak, veszélyeztetve az élővizekben honos élőlények létét, életkörülményeit. „Vivőanyagként” pedig elősegítik, fokozzák más, veszélyesebb szennyezőanyagok terjedését is.
Diffúz források
Diffúz forrásoknak / felületi forrásoknak nevezzük az olyan szabadban végzett műveleteket, berendezéseket, takaratlan tárolókat, melyeknél a környezetbe kerülő anyagok mennyiségére csak közvetett mérések és számítások útján lehet következtetni.
Halobitás
A halobitás a víz ökológiai és biológiai szempontból legfontosabb, szervetlen kémiai tulajdonságainak összességét jelenti (összes sótartalom, pH, vezetőképesség, ionösszetétel).
In situ
Az „in situ” elnevezés a talaj kitermelése nélküli talajtisztító eljárások elnevezése.